Ali Perret ile Teori ve Modern Armoni

Türkiye’nin en önemli kompozitör, piyanist ve eğitmenlerinden, öğrencileri yurt dışında burslar ve ödüller kazanmış, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü kurucularından ve uzun süre bölüm başkanlığı yapmış olan Ali Perret ile Teori ve Modern Armoni eğitimi 31 Ocak Pazartesi günü başlıyor. Her hafta 2 saat, toplam 8 hafta sürüyor. Teori ve Modern Armoni Eğitim seviyelere göre Pazartesi ve Salı günleri 19.00-21.00 arası gerçekleşecektir. 1. Seviye eğitimleri Pazartesi günleri, 2. Seviye eğitimleri Salı günleri olacaktır. 2. Seviye katılımcıları sınav ile alınacaktır.

Ali Perret

https://www.aliperret.com/

Brookly, New York doğumlu Ali Perret İstanbul Devlet Konservatuarına devam ettiği yıllar (1970-1980) boyunca İlhan Usmanbaş ile kompozisyon, Selman Ada ile piyano çalıştı.1983 yılında Berklee College of Music’den piyano, caz müziği besteleme ve düzenleme bölümlerinden şeref derecesiyle mezun oldu. Bu dönem içerisinde Herb Pomeroy, Michael Gibbs, Ray Santisi vb. gibi isimler ile çalıştı. ”Istanbul Jazz Quartet” (1985-90, akustik caz), ”acid-trippin” (1995-2003, new funk, elektronik caz), ”Mingus-Trippin” (2000), ”Free'key trio ”(2004), ”Zero Generation”(çağdaş dans müziği 2005), ”Nonetonal Quartet ” (2008), ”Schalterego-“kaka;phonia” (elektro-akustik 2009), ”H-factor ” (elektro-akustik caz) gerçekleştirdiği projeler ve kurduğu müzik gruplarındandır. Ali Perret, çağdaş orkestrasyon müziği, elektro-akustik müzik grupları, çağdaş Big-Band müziği, çağdaş elektronik müzik, elektronik kulüp müziği gibi değişik stillerde ve konseptlerde müzik yazmayı ve çalmayı seviyor.

Ali Perret, farklı disiplinlerden sanatçılar ile ortak projeler gerçekleştiriyor. Bugüne kadar Amerika, Avrupa, Avustralya ve Türkiye’de çalışmalar gerçekleştirdi. Birlikte çalıştığı sanatçılar arasında Craig Harris, Ricky Ford, Lawrence Butch Morris, Ira Coleman, Thurman Barker, Hans Ulrik Jensen, Carla Cook, Francis Bourec, Arto Tunçboyacı, Erkan Oğur, Hüseyin Alptekin, Can Yücel, Tuncel Kurtiz yer alıyor.

Ali Perret, şimdilerde yeni grubu “Ali Perret’s DU.DU” ile “On The Move” adını verdiği son albümünün kaydını tamamladı. “Ali Perret’s DU.DU” grubunda dünyaca ünlü duduk ustası Suren Asatryan, Yunan’lı kontrbascı, besteci Apostolos Sideris, ortadoğu ritimleri üzerine çalışmalarını sürdüren, Aziza Mustafa Zadeh ile çalışmış olan perküsyon ustası Berkant Çakıcı, çalışmalarını Amsterdam’da sürdüren bas klarnette Oğuz Büyükberber ve Yunan’lı genç kemancı Giannis Poulios yer alıyor.

Ali Perret, eğitim disiplinini yarattığı multidisipliner akademi çalışmasını hayata geçirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Müzik yanında deniz aşığı da olan Ali Perret’nin, Acid Trippin, Mingus Trippin albümlerini takiben üçlemenin son ayağı olarak, özel üretilen tirhandil “Trippin” adlı yatı, mavi yolculuk seyahatleri için kullanılmaktadır. https://www.instagram.com/trippinyacht/