Kerem Türkaydın

Başarılı müzisyen ve eğitmen Kerem Türkaydın ile Teori ve Modern Armoni Hazırlık eğitimi 31 Ocak Pazartesi günü başlıyor. Her hafta 2 saat, 19.00-21.00 arası, toplam 8 hafta sürüyor.

Bu programın içerikleri;

  • Temel nota eğitimi ve notasyonda kullanılan işaretler. (diyez,bemol, bağ , vb).
  • Majör diziler, aralılar, majör diziden türeyen diatonik makamlar (mod) .
  • 3 sesli ve 4 sesli akorlar. Majör dizinin dereceleri üzerine akorların oluşturulması.
  • Akorların bağlanışları kadanslar.
  • Majör tonda temel armonik ve melodik analiz.
  • Akorlarda tansiyon (tension) seslerin kullanım prensipleri.

Bu eğitimi bitiren katılımcılar Ali Perret ile Teori ve Modern Armoni 1. Seviye eğitimine katılmak için başvuru yapabilirler.

Kerem Türkaydın

Kerem Türkaydın, bugüne kadar birçok özel kurumda gitar eğitimciliği yapmış ve son olarak Y.T.Ü. Müzik bölümünde dört yıl boyunca jazz gitar ve jazz ensemble dersleri vermiştir.

Kerem Türkaydın, 1996 yılında D.E.Ü. Müzik Bölümü'nü kazandı. Bu bölüme üç yıl devam ettikten sonra, 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümüne tam burslu olarak kabul edildi. Bu okulda, Neşet Ruacan, Kamil Özler, Donovan Mixon, Ali Perret, Can Kozlu, İmer Demirer gibi usta müzisyenler ile gitar, armoni ve doğaçlama teknikleri konusunda çalışmalar yaptı ve bu birikimlerini VCD'li bir jazz gitar metodu hazırlayarak 2005'te piyasaya çıkardı. Bu kitap Türkçe olarak yayınlanmış ilk 'jazz gitar' kitabı'dır.

Türkiye’de caz müziğin başarılı temsilcilerinden olan, hayatının her döneminde müziği doludizgin yaşayan Kerem Türkaydın, bugüne kadar Toygar Işıklı, Sıla, Grup Gündoğarken, Yıldız Tilbe, Mirkelam ve Zeliha Sunal gibi isimlerle birlikte çalıştı. Ayrıca, Cem Tuncer, Elif Çağlar, Neşet Ruacan, Ediz Hafızoğlu, Önder Focan gibi caz sahnesinin önde gelen müzisyenleriyle de sahne paylaştı. Bir yandan müzik aranjmanları, reklam müzikleri gibi farklı formatlarda üretimler yapan sanatçı, ödüllü müzisyen Cem Tuncer ile birlikte dizi ve film müzikleri hazırlamaya da devam ediyor. Başarılı müzisyen, yıllardır yaptığı güçlü işbirliklerinin ardından, 2019 yılında, tüm besteleri kendisine ait olan ve gitarlarını kendisinin çaldığı, sekiz parçalık enstrümantal albümü Candid Music’i yayımladı.